TypeError: null is not an object (evaluating 'container.textContent') https://openweathermap.org/themes/openweathermap/assets/vendor/owm/js/weather-widget-generator.js:3064 :0 in forEach https://openweathermap.org/themes/openweathermap/assets/vendor/owm/js/weather-widget-generator.js:3061 https://openweathermap.org/themes/openweathermap/assets/vendor/owm/js/weather-widget-generator.js:1 in o https://openweathermap.org/themes/openweathermap/assets/vendor/owm/js/weather-widget-generator.js:1 in r Derslerin Uzaktan Eğitim Süreci

Derslerin Uzaktan Eğitim Süreci


Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını dolayısı ile yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için, Üniversitemizdeki derslerin işlenmesinde senkron (eş zamanlı) ya da asenkron ( eş zamanlı olmayan) şekilde uzaktan öğretim yöntemleri kullanılacaktır. 

Bu kapsamda;

  1. Öğrenciler ile iletişim başka platformlar üzerinden yapılsa bile AKSİS üzerinden de yapılmalıdır. Duyuruların bütün öğrencilere ulaşması açısından bu önemlidir.
  2. Üniversitemiz bünyesinde uzaktan eğitim altyapısı kurulana kadar dileyen öğretim elemanları AKSİS'e dokuman yüklemenin yanında öğretim elemanlarımız;
    1. Senkron (eş zamanlı / canlı ders) şekilde uzaktan öğretim yöntemi için Google Meet kullanabilirler. Kurumsal e-posta adresiniz ile giriş yaptığınızda 100 kişi aynı anda bağlanabilir. Aynı zamanda Google Classroom ile entegre çalışmaktadır.
    2. Senkron (eş zamanlı / canlı ders) şekilde uzaktan öğretim yöntemi için Zoom da kullanabilirler. Zoom ücretsiz versiyonunda 40 dk ile sınırlı olup en fazla 100 öğrenci aynı anda bağlanabilir. 40 dakikadan daha uzun canlı ders yapacak olan öğretim elemanlarımız iuc.bidb@istanbul.edu.tr ye e-mail atabilirler.
  3. AKSİS'e doküman yükleme konusunda yardıma ihtiyacı olan öğretim üyelerimiz program sorumlularından destek alınabilir.
  4. YÖK Açık Ders Platformu'nu kullanıma açtığı zaman (23 Mart 2020'de kullanıma açması planlanıyor) program sorumluları kendi öğretmenlik programlarındaki ders içeriklerinin linklerini (varsa) de ayrıca hem dekanlık ile hem de programlarında ders veren öğretim elemanları ile paylaşacaklardır.
  5. AKSİS dışında uzaktan eğitim platformlarını kullanma konusunda desteğe ihtiyacı olan öğretim elemanları iuc.bidb@istanbul.edu.tr ye e-mail atabilirler. 

 

AKSİS Doküman Yükleme / Mesaj Gönderme

Video için TIKLAYINIZ.

AKSİS'e Döküman Yüklenmesi ile İlgili Rektörlükten Gelen Yazı

 

Google Classroom Kullanımı

Google Classroom'u açmak için TIKLAYINIZ.

Google Classroom'da Sınıf Oluşturma Videosu

 

Zoom Kullanımı

Zoom'u açmak için TIKLAYINIZ.

Zoom Kullanım Videosu 1

Zoom Kullanım Videosu 2

Zoom Kullanım Kılavuzu

 

Google Meet Kullanımı

Google Meet'i açmak için TIKLAYINIZ.

Google Meet Kullanım Videosu 1

Google Meet Kullanım Videosu 2

 

YÖK Açık Ders Platformu Linkleri

Linklere ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 

Uzaktan Eğitim Platformları Kullanım Videoları

Google Drive Video ve Döküman Arşivi

Youtube Video Arşivi

 

Açık ve Uzaktan Öğrenme Teknolojileri

Açık ve Uzaktan Öğrenme Teknolojileri Dersi

Dijital Eğitim Ortamlarına Giriş Dersi

Bulut Ortamında Çalışma (Google Drive) Dersi

Çevrimiçi Tablolar Dersi

İnterneti ve Sosyal Medyayı Güvenli Kullanmak Dersi